
Az MH Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság feladata többek között az is, hogy megismertesse a katonai továbbtanulás és a katonai szolgálat különböző lehetőségeit a pályaválasztás előtt álló diákokkal. Így némi segítséget kapnak mindazok, akik még nem döntöttek afelől, merre haladjanak tovább.
Bárdos Péter alezredes, valamint Bödő Sándor, Kabács Imre és Nagy Zoltán őrnagyok az MH Altiszti Akadémia Repülő Altiszti Oktatási Osztály képviseletében bemutatták, mit takar a repülésbiztosító, az avionika és a sárkány-hajtóműszerelő szakmairány. Ehhez a területhez nagyon sokat kell tanulni, elsősorban műszaki érzékkel, angol nyelvismerettel rendelkezőket várnak. A befektetett energia természetesen megtérül, hiszen egy biztos munkahelyet, folyamatos szakmai fejlődést és megbízható anyagi hátteret nyújt.

Tigyi István főtörzszászlós, az MH 86. Szolnok Helikopter Bázis vezénylőzászlósa a szakmai képzés utáni katonai pályáról beszélt, a szolnoki, kecskeméti és pápai elhelyezkedési lehetőségekről, juttatásokról, és persze arról, hogy a tanulás egy élethosszig tartó folyamat.

Jómagam főként az önkéntes műveleti tartalékos katonai szolgálatot ajánlottam a tanulóknak, ami lehetőséget ad megtapasztalni az egyenruhások életét, sőt még iskola mellett is végezhető. Saját élményeimet osztottam meg a fiatalokkal, miként váltam katonává, és mi az, ami engem vonzott benne, hiszen én is önkéntes műveleti tartalékosként kezdtem a pályafutásomat 2013-ban. Az alapkiképzésemet Tatán, az MH 25. Klapka György Lövészdandárnál hajtottam végre. Bevallom, bevonulás előtt kissé féltem, milyen nehézségek várnak rám, de életem legjobb 5 hete volt! Rengeteg dolgot tanultam és tapasztalhattam meg, barátokat és élményeket szereztem. Mindenkinek ajánlom, nemcsak azoknak, akik hosszú távon gondolkodnak a katonai pályán, hanem azoknak is, akik szeretnék kipróbálni magukat mentálisan és fizikálisan is.
Fotó: a szerző felvételei