Katona akarok lenni Tartalékos akarok lenni Hírek Ügyintézés Szervezet Hirdetmények Közérdekű adatok Érdekvédelem
Bevonultak az Önkéntes Katonai Szolgálatra jelentkezők
2021.09.16. 10:04
Mintegy ötszáz, az Önkéntes Katonai Szolgálatra jelentkező vonult be különböző alakulatokhoz az ország 16 helyszínén, szeptember 15-én. Az új szolgálati formához a honvédség fő célcsoportként olyan fiatalokat szólított meg, akik egy ideig kénytelenek szüneteltetni tanulmányaikat és erre az időre stabil kereseti lehetőséget szeretnének. A szolgálati forma olyan sikeres lett, hogy összesen közel hétszázan adták be jelentkezésüket az eredetileg négyszáz főre tervezett szolgálatra. 

Nyíregyháza

Egyenruhát húztak az Önkéntes Katonai Szolgálatra jelentkezők az MH 2. vitéz Vattay Antal Területvédelmi Ezred laktanyájában, Nyíregyházán, szeptember 15-én, szerdán.

Nagykanizsa

Huszonheten – 12 nő és 15 férfi - jelentkeztek a nagykanizsai Hadkiegészítő és Toborzó Irodánál Önkéntes Katonai Szolgálatra – szeptember 15-én, mindannyian be is vonultak a megyei Területvédelmi Zászlóaljhoz - mondta el Ferge László őrnagy, a MH Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság 20. Hadkiegészítő és Toborzó Irodájának irodavezetője.

 

„A jelentkezőkkel bevonulásuk napján megtörtént a szerződéskötés, valamint a beöltöztetésük is – azaz megkapták azokat az egyenruhákat, illetve felszereléseket, amiket a kiképzés során használni fognak” – tudtuk meg a jelentkezőket a toborzóktól átvevő Domoszlay Csaba őrnagytól, az MH 6. Sipos Gyula Területvédelmi Ezred 48. Nagy Sándor Területvédelmi Zászlóaljának parancsnokhelyettesétől. Mint elmondta: ezt követően, a kiképzési tervnek megfelelően megkezdődik az önkéntesek 2+4 hónapos kiképzése. Domoszlay őrnagy hangsúlyozta: a kiképzés alappillére lesz a mindennapos katonai testnevelés, amelynek során egy kezdeti, majd egy ciklus végi fizikai állapotfelmérésre is sor kerül. Az Önkéntes Katonai Szolgálatra jelentkezők tanulnak közelharcot és részt vesznek a katonai judoprogramban is. Az alapkiképzés része ezeken túlmenően a szolgálati szabályzatismeret, a lőkiképzés, az alaki foglalkozások, harcászat, térképészet, „tehát a ciklus végére gyakorlatilag lövész katonákat képzünk ki” – foglalta össze Domoszlay Csaba. A kiképzés éleslövészettel zárul, ekkor a tanultakról adnak számot az önkéntesek a lőtéren. Ezt követően már részt vehetnek katonai feladatokban, így például határszolgálatban is – tette hozzá.

A munkaidő minden nap fél 8-kor kezdődik - 8 órakor sorakozó - és 16 óráig tart, péntekenként 13.30-ig. Szükség esetén biztosítanak szállást is az önkénteseknek, de jellemzőbb az, hogy a kiképzések után mindenki hazamegy – mint más munkahelyeken, a munkaidő végén. A bejáráshoz utazási költségtérítés is jár – tette hozzá Domoszlay Csaba őrnagy.

Budapest

Jelentős szerepet vállal a szeptember közepén induló Önkéntes Katonai Szolgálatban az MH Anyagellátó Raktárbázis.

Több mint hetven, többnyire érettségi után katonai szolgálatot vállaló, fiatal felnőtt kiképzésében vállalnak szerepet az ellátó bázisok. Az őszi kiképzést helyszínnel, ruházati szakanyag ellátással, étkeztetés és a kiképzés során szükséges anyagokkal biztosítják a feladatra rendelt logisztikusok. A bevonulás napján a jelentkezők egyesével kaphatták meg felszerelésüket a méretvételi és ruházati szakanyag ellátó munkatársak segítségével.

Békéscsaba

Huszonegy Önkéntes Katonai Szolgálatot vállalt újonc kezdte meg az alapkiképzést szeptember 15-én, szerdán Békéscsabán, az MH 2. vitéz Vattay Antal Területvédelmi Ezred 101. Fekete Imre Területvédelmi Zászlóaljánál. Többségük olyan fiatal, akik felsőoktatásba készülnek, de nem nyertek felvételt az általuk választott képzésre.

MH 6. Sipos Gyula Területvédelmi Ezred

Az MH 6. Sipos Gyula Területvédelmi Ezred megkezdte az Önkéntes Katonai Szolgálatba (ÖKSZ) jelentkezők bevonultatását, akik vagy a civil életből érkeztek, vagy átjelentkezett önkéntes tartalékosok.

Szeptember 15-én, a bevonulás napján a területvédelmi zászlóaljak a toborzó irodákkal együttesen fogadták a jelentkezőket összesen 8 helyszínen. Az ezred szervezésében az ÖKSZ több mint 250 fővel indult Kaposváron, Pécsváradon, Székesfehérváron, Veszprémben, Szombathelyen, Nagykanizsán és Budapesten két helyszínen.

A bevonulás napján a zászlóaljparancsnokok, törzsfőnökök ismertették a jelentkezők számára a jogviszony betöltésével járó számos lehetőséget, amelynek értelmében a civil életbe visszailleszkedve munkát kereshetnek, felsőoktatású intézménybe jelentkezhetnek, munka, tanulmány mellett önkéntes tartalékosként folytathatják a honvédelmi tevékenységüket, vagy hivatásos, szerződéses katonaként alakulatoknál elhelyezkedve hosszútávra is tervezhetnek a Magyar Honvédség kötelékében.

A fél éves kiképzés előtt álló katonák a nyitónapon átvehették egyenruhájukat, részt vettek munka-, tűz- és balesetvédelmi előadáson, majd a személyügyi, logisztikai tájékoztatót és kommunikációs előadást követően véget ért az első napjuk.

További képek: honvedelem.hu

toborzóirodák
Hogy segítsük a tájékozódást, kérjük az alábbi listából válassza ki azt a megyét, ahol Ön kapcsolatba szeretne lépni munkatársainkkal!
Kérjük válasszon!
naptár
hasznos linkek


honvédelem.hu hírei
kiemelt témák
Alapfogalmak
Kiképzés
Szolgálat
Katonai szolgálat igazolása
szabályzatok, dokumentumok, nyomtatványokddd
tartalom2